Fundacja Edukacja z Wartościami przygotowuje w 2020 r. wznowienie książki Lidii Bajkowskiej pt. „Porwanie Królewny Nutki”. Po raz pierwszy książka ta ukazała się w 1998 r. nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Obecna edycja zostanie rozszerzona, a szatę graficzną stworzy Jowita Płoszajska. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Porwanie królewny Nutki” to bajkowa powieść dla dzieci, której akcja dzieje się w Królestwie Muzyki. Z pałacu Oktawy zostaje porwana jedna z siedmiu Nutek. Czarownica Fermata uprowadza Celinkę do zamku czarownika Akorda, któremu brakuje ostatniej nuty do zbudowania nowego, wspaniałego bukietu dźwięków. W tym czasie Król Pasaż wyrusza na ratunek, a Królowa Gama rozpacza po utracie Celinki. Oczywiście cała ta historia kończy się bardzo pozytywnie…

W ten oto sposób Lidia Bajkowska łączy w swojej bajce wciągającą, literacką przygodę z edukacją muzyczną. Tytuł stanowi rozszerzenie metody edukacyjnej autorki (Metoda Lidii Bajkowskiej).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

szesnaście + 16 =

Menu