Mapa mózgu - akceleracja uczenia się.jpgInteraktywna mapa naszego mózgu – akceleracja uczenia się. Bardzo ciekawa infografika, pozwalająca lepiej zrozumieć nasz mózg i sposób, w jaki zachodzi w nim proces uczenia się. Projekt w języku angielskim.

Open Colleges Presents Your Brain Map: 84 Strategies for Accelerated Learning

Żyjemy obecnie w naprawdę fascynujących czasach, skoro badania naukowe mogą pozwolić nam na pozyskanie tak fantastycznej wiedzy. Do niedawna jeszcze było to przecież niewyobrażalne….

Niniejszy post otwiera całą serię artykułów o wpływie muzyki i edukacji muzycznej na rozwój inteligencji człowieka. Już wkrótce przeczytają Państwo na tym blogu naprawdę szokujące fakty. Co najważniejsze, będzie to chyba bardzo nieliczne źródło tej wiedzy w Polsce, którą postaramy się przybliżyć Państwu w zrozumiały i atrakcyjny sposób (jak w powyższym, iteraktywnym przykładzie). Niestety wszystko wskazuje na to, iż w Polsce niewiele osób ineresuje się wynikami najnowszych badań zagranicznych w zakresie odziaływania edukacji muzycznej na inteligencję człowieka. Od 20 lat kierunek rowoju systemu oświaty w Polsce wydaje się zmierzać w dokładnie w odwrotną stronę do tej, którą wskazują „tarde fakty”, płynące z badań medycznych, psychologicznych i socjologicznych. Skoro system edukacji w Polsce tak często odbiega od kierunków wyznaczanych zagraicą, mamy nadzieję, że nasza seria artykułów na tym blogu wypełni tak ważną lukę na polskim rynku. Chodzi przecież o przyszłość naszych dzieci… Brak zrozumienia tej trudnej wiedzy przyniósł nam w ostatnich 20 latach konkretne problemy wychowawcze, a w konsekwencji również społeczne. Mamy nadzieję, że zapowiadana przez nas seria artykułów powoli nieco „odrobić tę lekcję”…

Zapraszamy do regularnej lektury bloga na tej stronie (tag: Badania Naukowe), oraz do interaktywnego doświadczenia z powyższą infografiką, opracowaną przez OpenColleges z Australii. Prosimy kliknąć w powyższą ilustrację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

sześć + sześć =

Menu