Zaczarowane Pianino - 3d - Lidia Bajkowska

Zaczarowane pianino

Książka edukacyjna Lidii Bajkowskiej o zaczarowanym pianinie, która wprowadza dzieci w arkana dydaktyczne muzyki. Zaczarowane Pianino to ważna pozycja, z której korzystały szkoły i domowa edukacja muzyczna dzieci. Książka uczy teorii muzyki w sposób wyjątkowo atrakcyjny dla młodego czytelnika, dzięki czemu trwale przyswaja sobie unikalny zakres wiedzy i umiejętności muzycznych.

Wydawca: Prószyński i S-ka, 1997 r.

Wstęp autorki w książce

Mali czytelnicy – Kochane dzieci,

Najbardziej na świecie kocham Was i muzykę. I chyba dlatego zostałam nauczycielką tego przedmiotu. Na początku nie wiedziałam, jak mam uczyć. Wyobraźcie sobie, że pomogli mi w tym moi wychowankowie. Dzięki nim zrozumiałam, że świat dziecka to bajki i marzenia, zabawki, przygody i kolorowe książki.

Pomyślałam, że skoro dzieci lubią bajki, to dlaczego muzyka nie miałaby być jedną z nich? I tak się zaczęło.

Na naszych lekcjach powstawały muzyczne opowieści… Zapraszaliśmy niewidzialnych profesorów Wiolina i Basa, którzy otwierali nam swoimi kluczami wrota do krainy wysokich i niskich dźwięków. Bywało, że na krótką chwilę pojawiała się też wróźka Pauza, która w darze przynosiła ciszę.

A potem zaczynały śpiewać małe nutki… Pewnego dnia zaśpiewały bajkę o zaczarowanym pianinie. Szybko ją zapisałam, a teraz Wam opowiem. Posłuchajcie…

Zaczarowane Pianino - Edukacyjna książka dla dzieci
Zaczarowane Pianino - książka muzyczna dla dzieci
Menu