Sen o muzyce - historia muzyki dla dzieci (Lidia Bajkowska)

Sen o muzyce

Podróż wehikułem w czasy Mozarta i Chopina

To historia muzyki opowiedziana bajką…

„Sen o muzyce” to powieść o przygodach dwojga dziecięcych bohaterów, która historię muzyki przybliża małym czytelnikom poprzez wciągającą fabułę, pełną niesamowitych przygód. Jest to więc literacka bajka o wysokich walorach dydaktycznych – tak poszukiwanych w edukacji m.in. w szkołach muzycznych. 

Chociaż tłem dla fabuły są bajkowe treści, przedstawia ona najprawdziwszą historię muzyki – od początków jej powstania aż po czasy współczesne.

Książka została wydana prywatnie w 2009 r. (nr ISBN: 978-83-87227-94-4). Nakład publikacji był skromny, dlatego nie trafiła do sprzedaży w księgarniach. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie uda nam się wznowić ten tytuł w nakładzie odpowiednim do szerokiej dystrybucji.

Lidii Bajkowskiej udało się w książce „Sen o Muzyce” osiągnąć to, czego próżno szukać wśród pozostałych pozycji tego typu w Polsce i na międzynarodowym rynku. Bajkowa narracji prowadząca dzieci przez całą, wielowiekową historię muzyki nie ma nic wspólnego z nudną lekturą szkolną. Jest fascynującym przeżyciem dla najmłodszych o podwójnym poziomie emocjonalnym (wciągająca treść / beletrystyka + towarzysząca jej muzyka poważna). Dzięki temu udało się autorce osiągnąć wręcz niemożliwe – muzyka poważna staje się bliska sercom dzieci, które jednocześnie doskonale przyswajają „szkolny zakres wiedzy” o historii muzyki.

Sen o Muzyce - skrzypce (rysunek)
Menu