Zaczarowane Pianino - 3d - Lidia Bajkowska

Zaczarowane Pianino

Jest to przepiękna bajka Lidii Bajkowskiej o zaczarowanym pianinie, która wprowadza dzieci w świat muzyki. Któż nie chciałby zamieszkać w czarodziejskim mieście Symfonii, przy ulicy Wiolinowej wraz z dziewczynką o imieniu Melodia i chłopcem Rytmem, i tak jak oni poczuć się przez chwilę piękną damą Gamą, lub rycerzem Pasażem… Marzenie to może się spełnić, dzięki tej książce.

Zaczarowane Pianino to również bardzo ważna pozycja, z której skorzysta szkolna i domowa edukacja muzyczna dzieci. Książka ta uczy komponowania muzyki w sposób wyjątkowo atrakcyjny dla małodego czytelnika, dzięki czemu trwale przysfaja sobie tak unikalny wręcz zakres wiedzy i umiejętności muzycznych  Do tej pory można było oczekiwać od dzieci takich wielkich efektów pedagogicznych dopiero dość długim okresie nauki gry na instrumencie muzycznym – dziś, dzięki Metodzie Lidii Bajkowskiej (zawartej w „Zaczarownym Pianinie” i pozostałych jej edukacyjnych książkach muzycznych) dzieci mogą trwale nabyć wyjątkowo cenne umiejętności rozumienia i komponowania muzyki. Te natomiast, zgodnie ze wszystkimi najnowszymi badaniami naukowymi (medycznymi, psychologicznymi i socjonoligicznymi), są wręcz niezbęne do rozwoju inteligencji dzieci – w tym skutecznej nauki czytania oraz rozwoju ich wewnętrznych predyspozycji do nauki tradycyjnych przedmiotów szkolnych.

Wydawca: Prószyński i S-ka

Wstęp autora w książce:

Mali czytelnicy – Kochane dzieci,

Najbardziej na świecie kocham Was i muzykę. I chyba dlatego zostałam nauczycielką tego przedmiotu. Na początku nie wiedziałam, jak mam uczyć. Wyobraźcie sobie, że pomogli mi w tym moi wychowankowie. Dzięki nim zrozumiałam, że świat dziecka to bajki i marzenia, zabawki, przygody i kolorowe książki.

Pomyślałam, że skoro dzieci lubią bajki, to dlaczego muzyka nie miałaby być jedną z nich? I tak się zaczęło.

Na naszych lekcjach powstawały muzyczne opowieści… Zapraszaliśmy niewidzialnych profesorów Wiolina i Basa, którzy otwierali nam swoimi kluczami wrota do krainy wysokich i niskich dźwięków. Bywało, że na krótką chwilę pojawiała się też wróźka Pauza, która w darze przynosiła ciszę.

A potem zaczynały śpiewać małe nutki… Pewnego dnia zaśpiewały bajkę o zaczarowanym pianinie. Szybko ją zapisałam, a teraz Wam opowiem. Posłuchajcie…

Zaczarowane Pianino - list do dzieci Lidia Bajkowska
 
© 2010 - 2017 Lidia Bajkowska - Wszystie prawa zastrzeżone / All Rights Reserved