Porwanie Krolewny Nutki - 3d - Lidia Bajkowska

Porwanie królewny Nutki

„Porwanie Królewny Nutki” to kolejna po „Zaczarowanym Pianinie” oraz „Bajce o Piosence i Nutkach” książka Lidii Bajkowskiej – autorki edukacyjnej serii muzycznych bajek dla dzieci.

Książka ta może być zwykłą bajką, którą czyta się dziecku na dobranoc, ale może też być wykorzystana jako pomoc w nauczaniu muzyki. W obu przypadkach rozbudza zamiłowania muzyczne i zainteresowania tą dziedziną sztuki.

Razem z Nutką Celinką, Babą-Jagą Fermatą i czarnoksiężnikiem Akordem dzieci wędrują przez świat języka muzyki, gdzie dobro zwycięża zło, a potęga muzyki nie zna granic.

Wydawnictwo: Prószyński i Sk-a.

Autorka poprzez baśniowy świat przygody z królewną Nutką niepostrzeżenie wprowadza dziecko w świat dźwięków, by rozumiało ono prawa rządzące muzyką. Dzięki personifikacji nut, gam, pasaży i akordów, mały czytelnik może zapamiętać te terminy, a także zrozumieć ich znaczenie i funkcje w muzyce. Na podstawie tej bajki Lena Szurmiej w telewizyjnym teatrze dla dzieci wyreżyserowała widowisko „Porwanie Nutki” (premiera 7 grudnia 1998, wykonawcy: Joanna Trzepiecińska-Anderman, Artur Żmijewski, Paweł Deląg, Ewa Porębska), pełne muzyki, zabawy i tańca, które oswaja małych widzów z pojęciami i terminami muzycznymi. W pałacu zwanym Gamą mieszka Królowa Harmonia z małżonkiem oraz ich synowie i córki – siedem Nutek. Każde z dzieci ma swoje miejsce na schodkach pięciolinii. Harmonię rodzinną zakłóca pojawienie się złośliwej i zarozumiałej Fermaty. Królowa toczy zabawny pojedynek słowny z przewrotną czarownicą. W odwecie Fermata postanawia porwać jedną z siedmiu Nutek, zwłaszcza, że jej ukochanemu Akordowi brakuje jednej nuty do ukończenia dzieła. Wybór Czarownicy pada na Celinkę. Zaczarowany balonik i czarowna muzyka porywają małą wiercipiętę wprost do pałacu Akorda.

Porwanie Krolewny Nutki - muzyczna książka dla dzieci
 
© 2010 - 2017 Lidia Bajkowska - Wszystie prawa zastrzeżone / All Rights Reserved