KONKURS: Zrecenzuj Bajkę o Piosence i nutkach

KONKURS: Zrecenzuj Bajkę o Piosence i nutkach

Napisz recenzję / opinię nt. „Bajki o Piosence i nutkach” i pomóż nam wznowić książkę. Czekamy opinie rodziców i pedagogów (niezależnie od długości tekstu), które przedrukujemy na stronie internetowej wznawianej książki.

10 najciekawszych tekstów nagrodzimy bezpłatnym egzemplarzem wznowionej „Bajki o Piosence i nutkach”. Wyboru laureatów dokona Lidia Bajkowska (organizator konkursu). 
Read more

Muzyka jest wszędzie

Muzyka jest wszędzie

Muzyka jest wszędzie
[1]

„Wsłuchaj się. Słyszysz? Muzyka. Wszędzie ją słyszę. W wietrze… W powietrzu… W świetle. Jest wszędzie dookoła. Musisz się tylko otworzyć. Musisz tylko… słuchać” – słowa zaczerpnięte z filmu Cudowne dziecko (ang. August Rush), dramatu w reżyserii Kirsten Sheridan. Taką wrażliwość na otaczający świat może mieć jedynie nieświadome go jeszcze dziecko. Podobno nie ma nic piękniejszego niż muzyka – ta boska sfera sztuk, nienamacalna, nieidealna, ulotna i dlatego tak zachwycająca. W zasadzie dociera do człowieka jako pierwsza. Nie widzi on bowiem i nie czuje tak intensywnie, jak słyszy. Już w okresie prenatalnym jest w stanie odbierać dźwięki mające wpływ na jego wrażliwość, co rzutuje na późniejsze życie emocjonalne. Przy tego typu rozważaniach nasuwa się od razu pytanie: „Jak skutecznie zapisać białą kartę muzyką?”. Read more

Edukacja muzyczna dzieci metodą Lidii Bajkowskiej

„W ślicznym domku na skraju muzycznego lasu mieszkała Piosenka razem ze swoją przemiłą kotką Zwrotką i mądrym pieskiem Refrenem”1

Tak rozpoczyna Lidia Bajkowska swoją pięknie ilustrowaną książkę „Bajkę o piosence i nutkach”. Pozycja ta została wpisana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do zestawu podręczników do nauczania muzyki w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej. Może też być przydatna nauczycielowi zajęć muzycznych w przedszkolu.
Read more

12311
 
© 2010 - 2017 Lidia Bajkowska - Wszystie prawa zastrzeżone / All Rights Reserved