Teatr Marzeń – wznowienie książki

Teatr Marzeń – wznowienie książki

Lidia Bajkowska już wkrótce wznawia swoją książkę „Teatr Marzeń”, która zwierać będzie scenariusze inscenizacji i koncertów teatralnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Każdy z nich opatrzony jest komentarzem metodycznym dla nauczycieli, a całą pracę kończy krótki, fachowy poradnik teatralny, rzetelnie przygotowujący pedagogów do pracy artystycznej i kreatywnej z dziećmi.

 TeatrMarzen 2015 - nowa okładka

Inscenizacje pozwalają najmłodszym wejść w prawdziwy świat teatru, wcielając się w rolę reżysera, aktora, scenografa, kostiumologa, czy mistrza oświetlenia. Książka jest esencją sztuki teatru, którą autorka fenomenalnie przełożyła na potrzeby dzieci. Wiedzę tę pozyskała podczas swoich studiów teatralnych i wykładów samego Aleksandra Bardiniego, uzyskując oficjalne uprawnienia nauczyciela teatru. To wszystko sprawia, że książka ta jest niepowtarzalną pozycją wydawniczą dla szerokiego grona odbiorców edukacyjnych.

dyplom_kaprysek_Porwanie_RusałkiTytuł po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1998 r. Od razu wzbudził tak duże zainteresowanie wśród szkół, że już rok później do sprzedaży weszła druga edycja książki. Przez ponad dekadę spektakle z „Teatru Marzeń” były wystawiane przez teatry szkolne w całej Polsce. Do dziś tytuł ten wciąż cieszy się powodzeniem. W Internecie można znaleźć wiele placówek, których dzieci wygrywają regionalne konkursy teatralne dzięki takim przedstawieniom, jak np. Porwanie Rusałki, Kocie mamy, Kocia banda, Przygody Tycia Tyranozaura, czy Choinki. Przykładem niech będą tutaj trzy takie nagrody:

  1. Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2015 w Mińsku Mazowieckim – I miejsce dla grupy z Przedszkola „Klub Malucha” w Mińsku Maz. za spektakl „Porwanie Rusałki”.
  2. Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 2015 w Tarnogrodzie – wyróżnienie dla zespołu „Skrzaty” ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie za inscenizację „Porwanie Rusałki”.
  3. Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych 2015 w Lublinie – Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty (tj. nagroda główna) dla teatru „Kaprysek” z Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach za „Porwanie Rusałki”.

Teatr HothausInscenizacje z książki „Teatr Marzeń” od lat goszczą również na deskach wielu profesjonalnych teatrów dziecięcych, prowadzonych przez fundacje i ośrodki kultury. Koncert teatralny „Porwanie Rusałki” stał się wręcz stałym elementem repertuaru Teatru Hothaus w Krakowie.

Poniżej kilka zdjęć ze spektaklu „Porwanie Rusałki” na deskach Teatru Hothaus:
Teatr Hothaus - Porwanie Rusałki 2Teatr Hothaus - Porwanie Rusałki 3Teatr Hothaus - Porwanie Rusałki 1

„Porwanie Rusałki” to prawdopodobnie najbardziej lubiany i najpopularniejszy spektakl z „Teatru Marzeń” Lidii Bajkowskiej. Ten unikalny w swojej formie literackiej i muzycznej koncert teatralny doczekał się też przez lata wielu opraw godnych twórczości niedziecięcych dramaturgów teatralnych.

Poniżej plakaty „Porwania Rusałki” w interpretacji teatru Kaprysek z Piotrowic (2015) oraz SP nr 42 w Katowicach (2013).

 Porwanie Rusałki Piotrowice     Porwanie Rusałki Szopienice

Spektakl ten jest też wizytówką wielu przedszkoli – np. Przedszkola nr 64 „Rusałka” w Szczecinie (choć jego nazwa ma inną etymologię).

Dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom i wychowawcom, którzy nie pozwolili książce „Teatr Marzeń” odejść zapomnienie przez te ostatnie 16 lat (tj. gdy była całkowicie nieosiągalna w księgarniach). To właśnie dzięki Państwu wznawiamy dziś ten tytuł.

Premiera książki już w grudniu 2015.

Zerwóka Muzyczna logoZapraszamy również do uczestnictwa w szkoleniach z „Teatru Marzeń”, które prowadzi osobiście Lidia Bajkowska. Pełny opis szkolenia pt. „Świadoma percepcja” na str. www.ZerowkaMuzyczna.pl/index.php/szkolenia/

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*

2 + ten =

 
© 2010 - 2017 Lidia Bajkowska - Wszystie prawa zastrzeżone / All Rights Reserved