Liderzy biznesu i edukacja artystyczna

Co dzieje się z dziećmi, które uczyły się muzyki, teatru, lub tańca? Kim stają się w dorosłości? Czasami trudno to ocenić przez tak długi, wieloletni pryzmat – zwłaszcza, że dorośli rzadko wspominają o swojej edukacji w dzieciństwie, a podkreślają jedynie swoje sukcesy zawodowe lub co najwyżej edukację wyższą. Dlatego chcemy zaprezentować Państwu punkt widzenia tych, który odnieśli w życiu największe sukcesy zawodowe. Liderzy biznesu, stojący na czele największych korporacji, zarządzający globalnym biznesem i odnoszący w nim niepodważalne sukcesy, mówią o znaczeniu edukacji muzycznej i artystycznej w biznesie oraz nowoczesnej, innowacyjnej gospodarce.

Któż lepiej może potwierdzić przydatność edukacji muzycznej i artystycznej dla rozwoju dzieci, jeśli nie tak wpływowi przywódcy biznesowi – tj. liderzy biznesu o tak wielkiej, międzynarodowej randze?

  PepsiCo logotyp    Eastman Kodak logotyp    McDonald's logotyp    AT&T logotyp    CNN logotyp
Apple Macintosh logotyp    Magazyn Time logotyp    VH1 logotyp    Xerox logotyp    Xerox logotyp    GE General Electric logoty

 


 

Istnieje praktyczny argument na rzecz edukacji muzycznej: uczy ona ludzi myślenia, rozwiązywania problemów, podejmowania ryzyka, niezależnego myślenia, bycia przedsiębiorcą i innowatorem. Cnoty edukacji muzycznej to w całości cnoty wolnej przedsiębiorczości, ale też społeczeństwa opartego na wiedzy i wysokich technologiach – w szczególności są nimi: elastyczność, umiejętność dostosowywania się, pomysłowość, a nawet swawolność.

Xerox logotypWilliam E. LaMothe
Dyrektor Generalny / C.E.O, Xerox

 


 

W każdym udanym biznesie istnieje jedna pozycja w budżecie, której nie udaje się odjąć. Nazywa się „Rozwój / Development Produktu” – to klucz to przyszłego wzrostu każdej firmy. Edukacja muzyczna jest krytycznie ważna dla rozwoju produktu najważniejszego zasobu tego narodu – naszych dzieci.

VH1 logotypJohn Sykes
Prezes, VH1 (Grupa MTV)

 


 

Naszym zadaniem – jako rodziców, nauczycieli i przyjaciół – jest dostrzec, że nasi młodzi ludzie mają okazję uzyskać gruntowną edukację, która przygotuje ich na przyszłość. Wiele z tego kształcenia odbywa się w klasie. W tej pogoni za nauką musimy zachęcić nasze dzieci do edukacji muzycznej. Oprócz wyciągnięcia lekcji, że osiągnięcie sukcesu wymaga ciężkiej pracy, niezależnie od jej dziedziny, edukacja muzyczna może dostarczyć uczniom silne poczucie determinacji, poprawę umiejętności komunikacyjnych, oraz wiele innych cech niezbędnych do udanego życia.

McDonald's logotypEdward H. Rensi
Prezes i Dyrektor Zarządzający / C.O.O., McDonald’s Corporation

 


 

Nauki artystyczne pomogą naszym dzieciom lepiej widzieć – przyciągnąć wyjątkową ludzką perspektywę do nauki i technologii. W skrócie – gdy nasze dzieci dorastają, stając się bystrzejsze, nauki artystyczne pomogą im dorastać również jako mądrzejsze.

AT&T logotypRobert E. Allen
Prezes i Dyrektor Zarządzający / C.E.O., AT&T Corporation

 


 

Muzyka jest formą dla młodych ludzi, która ich łączy ze sobą, jak również tworzy most połączenia z innymi. Poprzez muzykę możemy wprowadzić dzieci w bogactwo i różnorodność ludzkiej rodziny, oraz w miriadę (niezliczoność) rytmów życia.

Eastman Kodak logotypDaniel A. Carp
Dyrektor Zarządzający / C.E.O., Eastman Kodak

 


 

Muzyka ma wielką moc zbliżania do siebie ludzi. Przy tak wielu siłach tego świata, rządzącymi konfliktami pomiędzy ludźmi, tak ważne jest aby zachować te rzeczy, które pomagają nam doświadczać wspólnego człowieczeństwa.

CNN logotypTed Turner
Inwestor i przedsiębiorca, współwłaściciel m.in. CNN, Times

 


 

Gdybym nie studiował muzyki, nie było by dziś komputerów Apple Macintosh.

Apple Macintosh logotypJef Raskin
Jeden z twórców komputera Macintosh firmy Apple, wynalazca jedno-przyciskowej myszy komputerowej i pierwszego edytora tekstów

 


 

Celem edukacji jest nie tylko informować, ale też wzbogacać i oświecać, aby zapewnić wgląd w życie – tak jak było ono prowadzone i jak może być prowadzone. Żaden element programu nauczania nie nadaje się lepiej do tego zadania niż edukacja artystyczna… Nauki artystyczne zabierają nas poza pragmatyczne tematy chwili, dając nam wgląd w ludzkie możliwości.

Xerox logotypDavid Kearns,
emerytowany Prezes i Dyrektor Zarządzający, Xerox Corporation

 


 

Widzimy ogromne zapotrzebowanie na pracowników, którzy są kreatywni, analityczni, zdyscyplinowani i pewni siebie. Wierzymy, że praktyczne uczestnictwo w zajęciach artystycznych jest jednym z najlepszych sposobów, aby rozwijać te zdolności przywódcze wśród młodych ludzi.

GE General Electric logotyJane Polin
Kierownik Programu w G.E. Fund

 


 

Twórczość artystyczna daje nam unikalną i życiową perspektywę świata… Chcę pracować z ludźmi, których wyobraźnia została uwolniona, i którzy stawiają czoło problemom jako wyzwaniom, zamiast postrzegać je jako przeszkody. Edukacja wzbogacona naukami artystycznymi powinna być uważana jako najważniejsza dla każdego.

Apple Macintosh logotypJohn Sculley
były prezes PepsiCo, Apple Computer, obecnie investor i filantrop

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*

seven + one =

 
© 2010 - 2017 Lidia Bajkowska - Wszystie prawa zastrzeżone / All Rights Reserved