Warsztaty Metodą Lidii Bajkowskiej

brain4rent logo

Brain4Rent zaprasza dzieci i rodziców do udziału w programie edukacyjnym: 

Twoje mądre dziecko 

Opis zajęć:
Warsztaty prowadzone są zgodnie z innowacyjną metodą uwrażliwiania estetycznego i edukacji artystycznej Pani Lidii Bajkowskiej. W oparciu o zabawy ruchowe i aktywność plastyczną, śpiew i taniec, a przede wszystkim dzięki obcowaniu z żywą muzyką, dzieci mają możliwość rozwijania swojego myślenia kreatywnego, wrażliwości muzycznej i pracy z rówieśnikami. Muzyka we wczesnym etapie rozwojowym jest niezwykle ważna, gdyż ma pozytywny wpływ na rozwój dwóch obszarów mózgu dziecka – płata ciemieniowego oraz ciała modzelowatego, które jest pasem transmisyjnym pomiędzy prawą i lewą półkulą mózgową. Stawiamy na zabawę, muzykę i rozwój kompetencji społecznych dzieci. Rozwijamy zdolności komunikacyjne i pierwsze umiejętności prezentacyjne, tak ważne we współczesnym świecie.

W zajęciach bierze udział do 10 dzieci. Tak wyjątkowo mała grupa uczestników oraz współpraca z dwoma trenerami podczas warsztatu, gwarantują wysoką efektywność i maksymalne korzyści z udziału w zajęciach. W zajęciach tej grupy będzie uczestniczyła również autorka metody, Pani Lidia Bajkowska.

Obserwacja dzieci pracujących przez kilka miesięcy metodą Lidii Bajkowskiej wskazuje na duży skok rozwojowy. Dzieci nie tylko uczą się nut i nabierają wrażliwości muzycznej, również zmienia się ich sposób myślenia, komunikowania się z rówieśnikami i dorosłymi, rozwija się ich wyobraźnia twórcza.

Dzięki udziałowi w naszych warsztatach Twoje Dziecko nie tylko poprawi swoje zdolności komunikacyjne oraz wykształci w sobie umiejętność kreatywnego podejścia do codziennych wyzwań, lecz także będzie miało możliwość rozwoju swojej wrażliwości emocjonalnej. Szkolenia wykorzystują elementy warsztatów muzyczno-artystycznych, które wpływają na właściwy rozwój mózgu i inteligencji u dzieci. Uczymy Twoje Dziecko poprzez zabawę!

Uczestnicy:
Zajęcia odbywają się osobno dla grupy dzieci od 3 do 5 lat oraz dla dzieci od 6 do 8 lat

Termin i plan zajęć:
Zajęcia składają się z sześciu spotkań/modułów, z których każdy trwa 90 minut. Spotkania odbywają się raz w tygodniu o stałej godzinie tego samego dnia tygodnia.

Max ilość dzieci w grupie: 10

Cel zajęć:
• Pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej.
• Budowanie otwartości i poczucia własnej wartości.
• Uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki.
• Rozwój umiejętności komunikacyjnych.
• Nauka współdziałania w grupie.
• Kształtowanie smaku muzycznego i estetycznego.
• Rozwój uważności.
• Rozwijanie słuchu muzycznego i poczucia rytmu.
• Przygotowanie do nauki gry na instrumentach muzycznych.

Ważne:
• zabierz wygodny strój i lekkie obuwie na zmianę,
• ubierz dziecko, tak aby mogło się wybrudzić,
• organizator zapewnia napoje w postaci wody mineralnej.

Z uwagi na trwające prace nad realizacją filmu dokumentalnego poświęconego Pani Lidii Bajkowskiej oraz jej metodzie, w trakcie zajęć może być obecna ekipa telewizyjna.

Zapisów można dokonać na stronie: www.brain4rent.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAM

 

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*

six − one =

 
© 2010 - 2017 Lidia Bajkowska - Wszystie prawa zastrzeżone / All Rights Reserved