Liderzy biznesu i edukacja artystyczna

Co dzieje się z dziećmi, które uczyły się muzyki, teatru, lub tańca? Kim stają się w dorosłości? Czasami trudno to ocenić przez tak długi, wieloletni pryzmat – zwłaszcza, że dorośli rzadko wspominają o swojej edukacji w dzieciństwie, a podkreślają jedynie swoje sukcesy zawodowe lub co najwyżej edukację wyższą. Dlatego chcemy zaprezentować Państwu punkt widzenia tych, który odnieśli w życiu największe sukcesy zawodowe. Liderzy biznesu, stojący na czele największych korporacji, zarządzający globalnym biznesem i odnoszący w nim niepodważalne sukcesy, mówią o znaczeniu edukacji muzycznej i artystycznej w biznesie oraz nowoczesnej, innowacyjnej gospodarce.

Któż lepiej może potwierdzić przydatność edukacji muzycznej i artystycznej dla rozwoju dzieci, jeśli nie tak wpływowi przywódcy biznesowi – tj. liderzy biznesu o tak wielkiej, międzynarodowej randze?

  PepsiCo logotyp    Eastman Kodak logotyp    McDonald's logotyp    AT&T logotyp    CNN logotyp
Apple Macintosh logotyp    Magazyn Time logotyp    VH1 logotyp    Xerox logotyp    Xerox logotyp    GE General Electric logoty

Read more

MUZYKA JAK BAJKA

Muzyka jak z bajkiMuzyka jest jak ciekawa bajka, która wciąga. Muzyka powinna unosić każdego, od najmłodszych lat. Brak lekcji śpiewu i źle opracowany system nauczania tego przedmiotu, traktowanego obecnie marginalnie, zniechęca uczniów i powoduje, że zacięcia muzyczne stają się traumą.

Dzieciom trzeba dać prawo do marzeń, umożliwić kontakt z prawdziwą sztuką, nauczyć świadomej percepcji dzieł, świadomego odtwarzania i tworzenia prostych fraz przez wprowadzenie bajkowej fabuły, która niepostrzeżenie wprowadzi je do „królestwa dźwięków”. Przez personifikację kilku zaledwie, bo tylko siedmiu nut, dziecko będzie w stanie bardzo szybko nauczyć się abecadła muzycznego a przez skojarzenia obrazowe i działania teatralne, plastyczne, przyswoi sobie podstawowe terminy muzyczne.
Read more

Wielkanocne mazurki Chopina

Mazurek Chopina

„Mazurek Chopina”© 2010 z Zakładu Cukierniczego „Lukrecja” w Sochaczewie.

Były lata pięćdziesiąte. Moi dziadkowie mieszkali w Warszawie na Tamce 45, a pod numerem 45a była cukiernia znanego cukrownika z Powiśla, Stanisława Strzałkowskiego. W Wielkim Tygodniu tradycyjnie zamawiano w niej ciasta na świąteczny stół. Wielkanocne baby oblane lukrem, mazurki, serniki i wyśmienite makowce.

Dla mnie, jako dziecka, było to magiczne miejsce. W czasie świąt wielkanocnych stały tam na ladach rzędy maleńkich stoliczków jak dla lalek, a na nich, na serwetkowych obrusikach, cukrowe, maleńkie święconki. Były to miniaturki wielkanocnych potraw zrobione ręcznie z kruchego ciasta, udekorowane lukrem i ozdobione kolorowymi jajeczkami. Marzyłam o takiej święconce, ale była zbyt droga.
Read more

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

PolsieRadio PR24 logo Czytanie dzieciom ma duży wpływ na poziom wiedzy i rozwój dzieci oraz zasób ich słownictwa. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypomina o wartościach, które wynikają z czytania. Audycja Polskiego Radia PR24 – rozmówcy: Dorota Koman, Monika Perkowska, Lidia Bajkowska

Read more

 
© 2010 - 2017 Lidia Bajkowska - Wszystie prawa zastrzeżone / All Rights Reserved