Flet wcale nie zaczarowany…

Dzieci uwielbiają muzykę. Do czasu, kiedy pójdą do pierwszej klasy…

Wtedy lekcje tego przedmiotu stają się zmorą. Zmuszane do gry na flecie prostym zaczynają muzykę nienawidzić. Ich malutkie paluszki nie sięgają, żeby pokryć całkowicie otwory w tym instrumencie. Z fletu wydobywają się tylko piski i fałsze. Dzieci psują sobie słuch, powtarzając głosem nieczyste dźwięki. W konsekwencji takiej edukacji zaczynają unikać kontaktu z muzyką.

Wcześniejsza, miła zabawa zamienia się w horror, a gdy dorastają do wieku młodzieńczego, zaczynają mieć fobie na sam widok orkiestry symfonicznej. Doprowadzają do tego traumatyczne wspomnienia związane z nauką gry na flecie w szkole, który był za wcześnie wprowadzony.

Read more

Warsztaty Metodą Lidii Bajkowskiej

brain4rent logo

Brain4Rent zaprasza dzieci i rodziców do udziału w programie edukacyjnym: 

Twoje mądre dziecko 

Opis zajęć:
Warsztaty prowadzone są zgodnie z innowacyjną metodą uwrażliwiania estetycznego i edukacji artystycznej Pani Lidii Bajkowskiej. W oparciu o zabawy ruchowe i aktywność plastyczną, śpiew i taniec, a przede wszystkim dzięki obcowaniu z żywą muzyką, dzieci mają możliwość rozwijania swojego myślenia kreatywnego, wrażliwości muzycznej i pracy z rówieśnikami. Muzyka we wczesnym etapie rozwojowym jest niezwykle ważna, gdyż ma pozytywny wpływ na rozwój dwóch obszarów mózgu dziecka – płata ciemieniowego oraz ciała modzelowatego, które jest pasem transmisyjnym pomiędzy prawą i lewą półkulą mózgową. Stawiamy na zabawę, muzykę i rozwój kompetencji społecznych dzieci. Rozwijamy zdolności komunikacyjne i pierwsze umiejętności prezentacyjne, tak ważne we współczesnym świecie.

Read more

 
© 2010 - 2017 Lidia Bajkowska - Wszystie prawa zastrzeżone / All Rights Reserved