Metoda ukryta w Bajce

Fragment wypowiedzi Lidii Bajkowskiej podczas Konferencji CENSA i MKiDN „Nowoczesna szkoła artystyczna”

Bajka o Pisence i nutkach - największy polski bestseller (Lidia Bajkowska)„Bajka o Piosence i nutkach” to nic innego jak przeniesienie na papier zajęć lekcyjnych.

Idea „zerówek muzycznych”, których jestem wiernym rzecznikiem, postawiła mnie w sytuacji konieczności sformułowania celu, zadań i sposobu realizacji kształcenia na tym etapie.Chciałam połączyć cechy warsztatu naukowego z przekazaniem bajkowych treści dziecku, które będą działać na jego wyobraźnię i porywać do działania. Swoją metodę ukryłam w „Bajce o Piosence i nutkach” oraz kolejnych książkach. Read more

Konferencja CENSA i MKiDN

Konferencja CENSA i MKiDN

Nowoczesna Szkoła Artystyczna

CENSA logo

Relacja filmowa udziału Lidii Bajkowskiej w konferencji pt. „Nowoczesna Szkoła Artystyczna”, zorganizowanej przez Centrum Edukacji Nauczycieli Szkolnictwa Artystycznego (CENSA) pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) 27 września 2012 w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Konferencję otworzyła Pani Minister Monika Smoleń. Poniżej relacja filmowa z prelekcji Lidii Bajkowskiej o jej Metodzie edukacji muzycznej.
Read more

Zerówki Muzyczne – przemyślenia

Fragment wypowiedzi Lidii Bajkowskiej podczas Konferencji CENA i MKiDN „Nowoczesna szkoła artystyczna”

CENSA logo27-28 września 2012r. w Warszawie odbyła się Konferencja „Nowoczesna szkoła artystyczna”, która została zorganizowana przez CENSA (Centrum Edukacji Nauczycieli Szkolnictwa Artystycznego).

Jednym z zaproszonych prelegentów była Lidia Bajkowska, która zaprezentowała swoją Metodę edukacji muzycznej dzieci oraz ponad 30-letni dorobek dydaktyczno-pedagogiczno-twórczy.

Poniżej pierwszy fragment jej wypowiedzi na temat Zerówek Muzycznych:
Read more

 
© 2010 - 2017 Lidia Bajkowska - Wszystie prawa zastrzeżone / All Rights Reserved